sobota, 16. októbra 2010

Špenátová polievka

Hnevám sa. Som strašne naštvaná aj na seba, ale aj na ľahostajnosť ľudí. Čo sa stalo? Stratila som mobil. Teda vypadol mi zo zadného vrecka a mohlo sa to stať na dvoch miestach. Na obe miesta som sa vrátila a všetko som tam skontrolovala, ale nič. Chvíľku mi mobil aj vyzváňal, ale potom prestal. Ako poslednú možnosť som poslala na svoje číslo sms-ku, že som ochotná zaň zaplatiť, ak mi ho vrátia. Podľa mňa ani v bazári zaň veľa nedostanú. Boli tam všetky čísla, všetky sms-ky a fotky, na ktorých mi záležalo. Keď som zistila, že ho nemám tak som naň asi 10x zavolala z iného mobilu. Prečo ten kto ho našiel nemohol na posledné volané číslo zavolať a vrátiť ten mobil ...? Som naštvaná. Nič s tým už ale nemôžem urobiť. :(
No a aby toho nebolo málo, tak tomu MÔJMU vypadol telefón minulý týždeň vo vlaku a už ho nenašiel. Za týždeň sme stratili 2 telefóny. Stalo sa to už niekomu? Všetky naše kontakty sú fuč. 

Tak a tu je môj dnešný recept. Špenátová polievka bez čerstvého cesnaku, namiesto toho dodá špenátu výraznú chuť syr niva.


450 g čerstvého špenátu alebo mrazeného pretlaku
1 menšia cibuľa
100 g syru Niva
700 ml mlieka
200 ml smotany na varenie
čierne korenie
cesnakové korenie
soľ

Čerstvý špenát som si umyla a očistila som ho od stoniek. Dala som ich do hrnca a zaliala som ich horúcou vodou. Chvíľku som počkala a potom som z nich zliala vodu. Pomocou ponorného mixéra som si špenát rozmixovala. Ak mám len mrazený pretlak, tak pokračujem ďalej pridaním celej cibule, syru niva, mlieka a smotany na varenie. Polievku som dochutila koreninami - čiernym korením, cesnakovým korením a soľou - nechala som ju zovrieť a varila som ju asi 15 min. Pri podávaní som cibuľu vybrala, už som ju nepotrebovala a do polievky som dala rozdrvené kúsky nivy.

4-5 porcií

2 komentáre:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...